Přejít na domovskou stránku
Česky Slovensky Deutsch Français Italiano Polski Pусский EspañolEnglish
Navigace: > Home > Péče o spodní prádlo
Český výrobek

JAK PEČOVAT O SPODNÍ PRÁDLO?

Koupili jste si nové spodní prádlo? Ať už je to hladké, krajkové, či sportovní, máme pro Vás pár rad, jak se o ně postarat, aby bylo stále krásné, pružné, drželo tvar a zachovalo si svoji funkčnost.
Nové prádlo ještě předtím, než si ho poprvé oblečete, přeperte, zabráníte tak případným alergickým reakcím.

PRANÍ V PRAČCE

infoNejsnazším způsobem praní prádla je praní v pračce. Dnešní pračky už sice zvládají šetrné praní při minimálních teplotách, ale většina výrobců přesto doporučuje ruční praní. Zabraňuje se takto případnému poškození prádla, ale i pračky.
Kostice mohou během praní z košíčků vyklouznout a poškodit tak buben pračky, u vyztužených pěnových a skořepinových podprsenek může dojít k deformaci košíčků a rovněž ani teplá voda jim nijak zvlášť neprospívá.

infoPokud se přesto rozhodnete prát prádlo v pračce, pořiďte si speciálně určený prací sáček, do kterého prádlo vložíte, zapněte všechny háčky, ať předejdete zbytečnému vytažení nití z látky, krajky, či aplikace a zvolte šetrný program s teplotou maximálně 30ºC.

infoPro praní spodního prádla se nejvíce hodí tekuté prací prášky, speciálně určené pro jemné a choulostivé prádlo. Prací gely a prášky můžete nahradit šetrnějším dětským šampónem se sníženou pěnivostí, méně se tak narušuje elasticita vláken v prádle.
Nikdy nepřidávejte aviváž a bělidla, která výrazně poškozuje elastanová vlákna, prádlo se vytahá, ztratí pružnost a barvu.

infoPečlivě rozdělujte barevné prádlo od bílého a vyhněte se ždímání. Materiály používané na výrobu jemného prádla samy rychle schnou.

RUČNÍ PRANÍ

infoNejšetrnějším způsobem praní prádla je ruční praní, obzvlášť u choulostivých, jemných a lehkých materiálů. Zvláštní pozornosti si zaslouží podprsenky s kosticí, krajkové,vyztužené, či skořepinové. Prádlo vložte do vodní lázně 30ºC – 40ºC, přidejte jemný prací prostředek, ekologické jádrové mýdlo, nebo dětský šampon.
Nikdy nepoužívejte aviváž a bělidla, která výrazně poškozuje elastanová vlákna, prádlo se vytahá, ztratí pružnost a barvu. Při ručním praní použijte vždy prací prostředek určený pro jemné materiály. V případě pracího prášku se vždy ujistěte, zda je zcela rozpuštěn, než vložíte prádlo do vody. Nenechávejte prádlo namočené déle než 5 minut.

infoPodprsenky s vyztuženými košíčky po každém praní jemně vytvarujte do původního oblého tvaru, přebytečnou vodu jemně vymačkejte prsty. Nikdy neždímejte a vyhněte se jakémukoliv kroutivému pohybu.

SUŠENÍ A ŽEHLENÍ

infoNesušte prádlo přímo u zdroje tepla, ať už je to topení, nebo na přímém slunci, vyhněte se sušení u ohně a v bubnových sušičkách. Teplo má vliv na elasticitu materiálu a jemné materiály se rády srážejí.
Prádlo vypněte, pověste „na šňůru”, aby si zachovalo svůj tvar a nežehlete. Výjimkou je noční prádlo a to se žehlí z rubové strany.

SKLADOVÁNÍ

infoPodprsenkám s bezešvými košíčky věnujte více pozornosti. V prádelníku je mějte volně rozložené, košíčky nepřehýbejte jeden do druhého, aby nedošlo k jejich zvrásnění a prolomení. Takovým zacházením se podprsenka vždy znehodnotí. Ideální je podprsenky naskládat za sebe, některé ženy používají na podprsenky speciální ramínka. Spodní prádlo neskladujte v igelitových sáčcích.

infoPři dodržování pokynů, uvedených na visačce/etiketě, správným ošetřováním a zacházením prodloužíte prádlu životnost a Vaše spokojenost z pocitu pohodlí a komfortu bude trvat po dlouhou dobu.

SYMBOLY PÉČE O PRÁDLO

SYMBOLY PÉČE O PRÁDLO

SYMBOLY PÉČE O PRÁDLO

SYMBOLY PÉČE O PRÁDLO

SYMBOLY PÉČE O PRÁDLO

Uživatel nepřihlášen
položky: 0
Celkem: 0 Kč
Nákupní košík
Hledat
Registrovaní uživatelé
Login:
 
Novinky
270 Kč
Více informací
Newsletter